Teplovodná pec

Teplovodná pec je typ kachľovej pece, ktorá teplo akumuluje do vody. Jedná sa o premyslený systém so zachovaním krásneho pohľadového ohňa. Energiu však už nielen odovzdávame do miestnosti, v ktorej sa pec nachádza, ale odovzdávame ju najmä do vody a následne do zásobníka. Z tohto zásobníka sú potom napájané vykurovacie okruhy, ako aj teplá úžitková voda. Oproti klasickej kachľovej peci môžeme teplo pomocou vody distribuovať do vzdialenejších priestorov bez toho, aby sme sa pripravili o skvelé sálavé teplo v miestnosti s kachľovou pecou ako aj jedinečný pohľadový oheň.

 

Pri tomto type pece sa jedná o sofistikované riešenie spravidla s elektronickou reguláciou. V systéme sa tiež často spája napr. kachľová pec, slnečné kolektory a prípadne aj plynový kotol do komplexného systému vykurovania. Takáto pec môže byť v rodinnom dome aj jediným zdrojom vykurovania.

Teplovodná pec

Presne viete, po akom diele túžite, no stále potrebujete zodpovedať otázky?

Pozývam Vás na dobrú kávu, pri ktorej preberieme všetky vaše otázky do bodu, kedy vy sami budete plne zorientovaný a na základe toho sa rozhodnete, ktoré dielo vás bude u vás doma po dlhé roky hriať.

Kontaktný formulár