Kombinovaná pec

Ako už názov prezrádza, jedná sa o určitý hybrid. Skúste si predstaviť, že by ste si priali mať kachľovú pec, ale miestom výstavby je víkendová chata. Chodíte sem len občas, napríklad počas víkendov. Klasická kachľová pec má pomerne dlhý nábeh, pretože má aj dlhú výdrž v dodávaní tepla. Keď však prídete do vychladenej chaty, klasickou pecou ju neviete rýchlo vykúriť. Reálne teplo budete mať v podstate až na druhý deň. Ak na účel rýchleho vykúrenia chcete použiť klasickú kachľovú pec, môže to viesť k poškodeniu samotného diela, pretože táto snaha vedie k prikladaniu viacerých dávok dreva, čo môže mať za následok závažné poškodenie kachľovej pece.

 

Hybridná pec má sťaby dve časti. Jedna časť je teplovzdušná pec s vykurovacou vložkou a druhá časť je akoby klasická kachľová pec. Keď do nej zakúrite, rýchlo sa vyhreje teplovzdušná časť pece a zabezpečí Vám vyhriatie priestoru teplým vzduchom, ktorý síce dodáva menej kvalitné teplo avšak veľmi rýchlo. Následne sa zohreje aj druhá časť a táto už funguje ako klasická kachľová pec so všetkými jej fantastickými vlastnosťami.

Kombinovaná pec

Presne viete, po akom diele túžite, no stále potrebujete zodpovedať otázky?

Pozývam Vás na dobrú kávu, pri ktorej preberieme všetky vaše otázky do bodu, kedy vy sami budete plne zorientovaný a na základe toho sa rozhodnete, ktoré dielo vás bude u vás doma po dlhé roky hriať.

Kontaktný formulár