Akumulačný krb

Aj tu je krása ohňa výnimočná. Cez veľké presklenie si ho môžete užiť do sýtosti. Pri tomto druhu diela už však pribúdajú aj ďalšie hodnotné vlastnosti.

 

Akumulačný krb je schopný teplo uložiť. Väčšinou v prstencoch alebo akumulačnej mase vo vnútri krbu. Takto sa odoberie prebytočný výkon počas spaľovania dávky dreva a táto energia sa odovzdá do priestoru počas nasledujúcich hodín, čo je veľký prínos z hľadiska rozdelenia tepelného efektu v čase.

 

Veľmi hodnotnou vlastnosťou tohto krbu je aj kvalita tepla odovzdávaného do priestoru. Steny krbu sú vybudované zo šamotu podobných materiálov a teplo sa do priestoru šíri sálaním. Táto forma odovzdávania tepla má oproti teplovzdušnému vykurovaniu výhody vo vplyve na tepelnú pohodu miestnosti. Všetky zložky, ktoré ovplyvňujú vnímanie tepelnej pohody v interiéri sú sálavým teplom ovplyvňované pozitívne.

 

Je vhodnou alternatívou pre alergikov, nevíri totiž prach v miestnosti, ale sálavé teplo svojím žiarením zohrieva objekty a steny v miestnosti, ktoré teplo vracajú späť do priestoru.

 

Pohoda v priestore, ktorú dosiahnete vďaka tomuto dielu sa už blíži pohode, ktorá je vytváraná pri kachľovej peci.

Akumulačný krb

Presne viete, po akom diele túžite, no stále potrebujete zodpovedať otázky?

Pozývam Vás na dobrú kávu, pri ktorej preberieme všetky vaše otázky do bodu, kedy vy sami budete plne zorientovaný a na základe toho sa rozhodnete, ktoré dielo vás bude u vás doma po dlhé roky hriať.

Kontaktný formulár